Школа у Дреновцу

Адреса: Војводе Степе бр. 2, 15212 Дреновац

drenovac

ИСТОРИЈАТ ШКОЛЕ

Према архивским подацима школа је постојала још 1822. године.

Школа је била смештена по кућама, углавном између Дреновца и Шеварица, све док није добровољним прилозима сакупљен новац за подизање нове школе 1864. године, на земљи народног посланика Михаила Гератовића.

1939. године, почела је градња нове школске зграде на темељима старе. Подизање нове школске зграде покренуо је Светозар Бата Дукић, а подигнута је новцем општинске имовине и кулуком. Изградња је дуго трајала због Другог светског рата, а школа је почела да ради 1944. године. Завршетком Другог светског рата школа добија назив „Вера Благојевић“, а од 1. јануара 1969. године је интегрисана са Основном школом „Ната Јеличић“ из Шапца.

На стогодишњицу Првог српског устанка, 1904. године, за време учитељовања Мирјане Јакшић, посађен је бор у школском дворишту. Тај бор је и данас у школском дворишту.

(Коришћени подаци из књиге „Огњиште школе у Дреновцу“, овдашњег учитеља Зорана Радовановић.)

staraslika

Школа је реновирана 2022. године.