Једна од Вуковаца школске 2006/07.г. била је ЛИДИЈА АЛЕКСИЋ 8/4 рођена у Шапцу 1992.г. Учитељица ГРОЗДАНА ГАЈИЋ ДОДА, разредни старешина ДРАГАНА МАКЕВИЋ – наставница енглеског језика. Током основне, а касније и средње школе, била је полазник научно-истраживачке станице Петница. Завршила је средњу медицинску школу у Шапцу, општи смер – медицинска сестра, техничар са одличним успехом. Дипломирала је на Медицинском факултету у Београду. На петој години студија била је на професионалној размени студената медицине у Литванији, главном граду Вилниусу, на одељењу кардиохирургије. Данас живи и ради у Београду на Клиници за дигестивну хирургију Клиничког центра Србије, на специјализацији из опште хирургије.

ПОНОС  НАШЕ  ШКОЛЕ!!!