Историјат школе

• После Другог светског рата, развој града Шапца је ишао у том правцу, да се становништво, па према томе и број деце увећавао, тако да су постојеће основне школе биле претесне да приме све полазнике у школу.
  • Рат, сиромаштво, спаљен град и неразвијена индустрија учинили су, да се дуго времена ништа није могло предузети.
  •  1958.године на иницијативу тадашњег Социјалистичког савеза, на зборовима бирачадонета је одлука да се граде две школе и то: ”Лаза Лазаревић” и ”Ната Јеличић”
  • Почетак градње школске зграде био је 1959. године, на данашњој локацији, која је била неуређена и нерашчишћена и која се тада звала „Партизанске баште“. У околини су се налазиле старе и оронуле куће, магацини, свињци, клозети, ђубришта, запуштена дворишта и остаци гробља, где је био сахрањен и знаменити родољуб кнез Иво од Семберије.
  • Овај терен захтевао је потпуно рашчишћавање и уређење дворишта и прилаза школи.
  • Школа је почела са радом 1. септембра 1960. године, а свечано отварање обављено је у октобру месецу, када је председник општине предао школу на управљање првом вршиоцу дужности директора, Ивану Антонићу. Од 16 учионица кориштено је 11, док су остале прилагођене за друге намене. Петог септембра примљени су први ученици. Прва седница Наставничког већа одржана је у школи Вук Караџић.
  • Велики допринос на уређивању дворишта, спортских терена и прилаза, дали су ученици, који су са око 70.000 радних часова уз помоћ Ђоке Петровић, тадашњег наставника физичког васпитања, задивили све у граду. Није ни чудо, они су градили своју школу и уређивали своје двориште.
  • У првој години рада школе уписано је 1147 ученика, а завршило 1117.

(Из школског летописа)

natajelicic1 natajelicic2 natajelicic3