Дан људских права

Дан људских права обележили смо у нашој школи. Ученици су на часовима грађанског васпитања учествовали у радионицама и направили смо пано са исписаним људским правима.

Данашњи дан обележава се широм света као Међународни дан људских права, који треба да подсети да свако, без изузетака, има право на живот, слободу и сигурност.
Овај дан обележава се од 1950. године, две године након што је 10. децембра потписана Универзална декларација о људским правима, у којој је истакнуто да су та права универзална и да не зависе од националне, државне, идеолошке, социјалне и културне припадности.
Тим документом се штите грађанске, политичке, економске, социјалне и културне слободе и права човека – од права на живот и слободу до права на достојанство, приватност, социјалну сигурност и удруживање.