ДАН ШКОЛЕ

21. децембра смо свечаном академијом у позоришту обележили Дан школе. На почетку академије обратио се помоћник директора Горан Синобад који је поздравио присутне и говорио о успеху наших ђака на разним такмичењима, као и о томе шта је све урађено у школи.

Ове школске године, инспирисани сликом Стевана Чалића „Слава Подриња“, одлучили смо да истражимо шта је наше Подриње дало култури, уметности, књижевности и науци. Свечана академија је настала као резултат пројектне наставе у коју су били укључени ученици седмог, осмог и трећег разреда, чланови драмске секције и хор. Наш сарадник у овом пројекту били су Народни музеј Шабац и кустос музеја Татјана Марковић, Натин ВУКОВАЦ. Са њом смо учили о Стевану Чалићу и свим великанима који су се, овенчани славом, нашли на његовој слици. Учесници програма говорили су о песницима, приповедачима, научницима, учесницима Првог српског устанка, јунацима епских песама са Чалићеве слике. Школски хор је певао лирске песме које је Вук записао и тиме показао да може бити глас који допире из прошлости и показује да је та прошлост и наша савременост.

После академије упутили смо се ка школи и свечаном ручку.