Организатори First Lego League у Србији посетили нашу школу

У четвртак, 19.1. организатори овогодишњег FLL турнира чланови удружења „Права прича“, посетили су нашу школу и упознали екипу Наопако Лего, односно 9 ученика наше школе коју чине Ива Кобиларев, Дуња Станковић и Петра Станковић (5-4), Андреј Шуман (5-2), Алехандер Пилиповић (6-2), Давид Благојевић (7-2) Софија Смиљанић (7-3), Тијана Крстић и Сузана Којић (8-2) као и три ментора Ивана Васић наставница информатике и рачунарства, Предраг Васић (ОШ „Јеврем Обреновић“) и Маријана Радаковић (ОШ „Лаза К. Лазаревић“).

Удружење „Права прича“ је у претходном периоду донирало Lego Spike Prime едукативног робота школи као и котизацију за учешће на турниру, пошто су исти ментори и у претходним сезонама учествовали са екипом ЛегоНаука која је остварила запажене резултате.

Током посете, одржана је презентација турнира, организатори су разговарали са екипом и управом школе а посети су присуствовала и четири ученика Техничке школе (део тима ЛегоНаука).

Турнир ће бити одржан 12. фебруара у Јагодини.