Школска слава

Данас смо свечаном приредбом обележили Савиндан. На почетку се обратио директор школе и пожелео добродошлицу свим гостима.

Светосавска приредба је резултат пројектне наставе на тему „Свети Сава као подстицај за неговање дарова“. Ученици су самостално истраживали сопствене дарове и начин на који могу да их афирмишу кроз служење Богу и људима. Сарадник пројекта је свештеник Никола, који им је дао одговоре на њихова питања о талентима и даровима Светог Саве, Јеванђељу и молитви као највећем дару. У пројекту су учествовали ученици петог, шестог, седмог разреда и хор. Кроз приредбу су показали да своје таленте за књижевност, историју, ликовну и музичку уметност могу остварити једино кроз заједницу са другима, својим ближњима.

После приредбе уследило је ломљење славског колача и свечани ручак.