Државни турнир – Lego роботика

Ученици наше школе су 12. фебруара у Јагодини били једини представници из Шапца на државном First Lego League турниру из роботике. Они су се том приликом надметали у 4 дисциплине: програмирање Lego робота, представљање иновативног пројекта (ове године је пројекат био везан за уштеду енергије, назив сезоне је Superpowered), дизајн робота и тимски рад. На турниру су учествовали ученици основних али и прве године средњих школа из Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине. У веома јакој конкуренцији, наши ученици су заузели 7. место у програмирању робота од 16 екипа. Ове године нису успели да се пласирају на регионални турнир али ово им је прво учешће, показали су посвећеност, жељу за напредовањем и велико интересовање за ову ИТ област. Искуство је значајно, упознавање и дружење са истомишљеницима на турниру, размена искуства и свест да су бодовне разлике биле достижне, биће додатни мотив за наредне припреме.

Екипу Наопако Lego су чинили ученици: Ива Кобиларев, Дуња и Петра Станковић (5-4), Андреј Шуман (5-2), Алехандер Пилиповић (6-2), Давид Благојевић (7-2), Софија Смиљанић (7-3), Тијана Крстић и Сузана Којић (8-2) и ментори: Ивана Васић – наставница информатике и рачунарства, Предраг Васић – наставник информатике и рачунарства (ОШ „Јеврем Обреновић“) и Маријана Радаковић – наставница биологије и хемије (ОШ „Лаза К. Лазаревић“).