Окружно такмичење вокалних солиста “II Фестивал Миња Субота”

Окружно такмичење вокалних солиста Мачванског округа за избор полуфиналиста је одржано 13. и 14. октобра 2023. године. 13. октобра је одржано такмичење на даљину, прве категорије, а 14. октобра је одржано такмичење за остале категорије у Свечаној сали Музичке школе “Михаило Вукдраговић” Шабац у којој је публика награђивала аплаузима такмичаре. Учествовали су кандидати из три предшколске установе и 11 основних школа, које је припремило 14 ментора. На такмичењу је учестововало укупно 25 кандидата. Жири је имао веома тежак задатак да из сваке категорије изабере једног такмичара који ће ићи у полуфинале. Жири је био састављен од свих наставника ментора који су имали кандидате ( оцењивали су све сем свог ученика) и два стална члана.

Нашу школу је представљала ученица 8. разреда, Јована Мандушић, која је са 98 бодова освојила ПРВО место у петој категорији. Ментор јој је наставница музичке културе из наше школе, Ивана Марковић дипломирани музички педагог.

Честитамо!