FIRST Lego League – сезона 2023/24.

Екипа наше школе је освојила 4. место у програмирању Лего робота. На турниру је учествовало 18 екипа (категорија од 9 до 16 година). Осим програмирања и пуштања Лего робота, такмичење се састоји од још 3 дела: Робот дизајн, Основне вредности, Иновативни пројекат.

Наш иновативни пројекат ове сезоне је био Модуларна гитара, на којој се жице веома једноставно и брзо мењају тако да исту гитару могу свирати и леворуки и десноруки свирачи.

Екипу су ове сезоне чинили ученици: Ива Кобиларев, Лазар Војиновић, Марко Стајчић, Дуња Станковић и Петра Станковић 6-4, Анђелија Ковић 5-2, Петар Кобиларев 5-3 и Давид Благојевић 8-2. Ментори екипе су Ивана Васић наставница информатике и рачунарства у нашој школи и Предраг Васић наставник информатике и рачунарства и тит у ош „Јеврем Обреновић“.