Натини математичари – из школског летописа

Чланови секције математичара су познати по учешћу у такмичењима на свим нивоима, од општинског до републичког. 1970.г. на републичком такмичењу учествовали су ови ученици: МОЗЕТИЋ СИНИША, БАБИЋ РАДЕ и ПОПОВИЋ ЉУБИША. Бабић и Поповић су добили похвале. На републичком такмичењу 1971.г. учествовали су ПАВЛОВИЋ БРАНКА и РАДОШЕВИЋ МАРИЦА из седмог разреда и СПАХИЋ МИОДРАГ из осмог, који је добио похвалу. 1972.г. учествовале су ПАВЛОВИЋ БРАНКА и РАДОШЕВИЋ МАРИЦА. 1973.г. учествовао је СТАНКОВИЋ СИНИША и освојио 3. награду. 1974.г. учествовали су СТАНКОВИЋ СИНИША који је освојио 2. награду и ВУЈАДИНОВИЋ ГОРАН који је похваљен. СТАНКОВИЋ СИНИША је учествовао и на савезном такмичењу у Тузли и освојио 3. награду. На Наставничком већу, 6.4.1974.г., Актив математичара предложио је да се СТАНКОВИЋ СИНИШИ и ВУЈАДИНОВИЋУ ГОРАНУ, ученицима 8. разреда, додели награда „Мике Аласа“ пошто су учествовали на савезном и републичком такмичењу математичара. Наставничко веће је усвојило предлог.

1343933220_422725410_1-Slike-MATEMATIKA-casovi