Литерарна секција – из школског летописа

Чланови литерарне секције су учествовали у писању наградних тема на општинском такмичењу и три пута освајали 1. места на плану професионалне оријентације. 1970.г. ДРАГАНА БОШКОВИЋ, 1971.г. и 1972.г. БРАНКА ПАВЛОВИЋ, 1973.г. награду је добио ВУЈАДИНОВИЋ ГОРАН, а 1975.г. РАДОШЕВИЋ СУЗАНА. Чланови ове секције су се истакли и у писању тема посвећеним Дану армије где су такође освојили награде. 1974.г. РАДОШЕВИЋ СУЗАНА је освојила 1. место, ЗОРИЦА ТАНКОСИЋ 2. место, а БАКИЋ ОЛИВЕРА 3. место. Највећи домет у такмичењу на литерарном плану остварила је РАДОШЕВИЋ СУЗАНА 1974.г. у такмичењу за ВУКОВУ НАГРАДУ поводом прославе ВУКОВОГ САБОРА, када је у такмичењу међу 36 школа из Југославије добила НАЈВЕЋИ БРОЈ ПОЕНА на оцењивању њених писмених задатака у току школске године и била међу НАЈЗАПАЖЕНИЈИМ ТАКМИЧАРИМА!!!

Vukov-sabor-Trsic-bakarni-tanjir-za-zid_slika_O_94430353